Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Praha 1

Milé děti a vážení sousedé,

vítám vás zpátky z prázdnin a dovolených, přeji vám krásný zbytek léta a těším se na setkání při některé z akcí na území naší městské části.

Oldřich Lomecký
starosta MČ Praha 1

Rodiny s dětmi oslavily narozeniny Karla IV.
30-8-2016

Rodiny s dětmi oslavily narozeniny Karla IV.

Úterní odpoledne patřilo v parku Kampa malým i starším historikům, kteří vyslyšeli pozvání organizátorů akce s názvem „Karel IV. – Dětské hraní“, jež se uskutečnila v rámci oslav 700. výročí narození nejvýznamnějšího českého panovníka. Uspořádaly ji Nadační fond Mikuláše Daczického z Heslova a Městská část Praha 1. Záštitu jí pak udělili starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a radní pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.
Spolkový Jarmark Václavské nám. 1.9.2016
15-8-2016

Spolkový Jarmark Václavské nám. 1.9.2016

Městská část Praha 1 si Vás dovoluje pozvat na  SPOLKOVÝ JARMARK  1. 9. od 15 do 18 hod VE SPODNÍ ČÁSTI VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ. V rámci akce budou mít spolky možnost prezentace své činnosti a dále také možnost seznámit se mezi sebou navzájem. Celou akcí vás provede moderátor Alexander Hemala. Připraveny jsou pro vás i ukázky sborového zpěvu, cvičení tai chi a hudební doprovod. Těšíme se na setkání s vámi!
Galerie 1 představuje Galerii H
25-8-2016

Galerie 1 představuje Galerii H

Unikátní výstavní akci přichystala pro své příznivce Galerie 1 – výstavní prostor Městské části Praha 1 se sídlem ve Štěpánské 47. Představuje totiž, spolu s katedrou výtvarné výchovy PedF UK, Galerii H, kterou před třiceti lety znali nejen lidé z Kostelce nad Černými lesy, kde sídlila. Dnes už neexistuje, ale ti, kteří její fungování v nelehké totalitní době zažili, na ni dodnes vzpomínají. Přijďte se do Štěpánské 47 přesvědčit, že mají na co.
Čaj chutná i o sedmé
25-8-2016

Čaj chutná i o sedmé

Jste žena, která bydlí v Praze 1 a občas by ráda zavítala do sympatické dámské společnosti? Tak v tom případě si v kalendáři zaškrtněte v každém z následujících měsíců poslední čtvrtek. Tehdy totiž pokaždé budete moci přijít do Galerie 1 ve Štěpánské 47 na „Čaj o sedmé“, setkat se tam s dámami z první městské části a ochutnat k tomu, jak název napovídá, výtečný čaj.
Dny evropského dědictví 2016
19-8-2016

Dny evropského dědictví 2016

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ OPĚT ODEMKNOU BRÁNY PAMÁTEK - Městská část Praha 1 jako člen Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska od roku 1994 každoročně organizuje Dny evropského dědictví (European Heritage Days) a i letos Vás srdečně zve na prohlídku památek na svém území. Již 19. ročník Dnů evropského dědictví na MČ Praha 1 tentokrát proběhne ve dnech 3. a 4. září. V Praze 1 můžete zdarma navštívit nově obnovený interiér kostela sv. Karla Boromejského, historické podzemí (lapidárium) Betlémské kaple, kostel sv. Michala a bývalý hřbitov (zahrada) V Jirchářích, zahradu i koncertní sál Lichtenštejnského paláce a sklep s rytinou od Jana Slavíčka v ulici Úvoz.
Léto v Petrské čtvrti rozhodně nekončí
23-8-2016

Léto v Petrské čtvrti rozhodně nekončí

Městská část Praha 1 a Nadace Srdce sportu uspořádaly v úterý 23. srpna první díl série sousedských akcí s názvem „HUDEBNÍ PETRSKÉ LÉTO“, které celkem čtyřikrát proběhnou na multifunkčním hřišti v Parku Lannova na nábřeží Ludvíka Svobody. Každou akci uspořádá ve spolupráci s radnicí jedna z neziskových organizací se sídlem v Praze 1.
21. srpen – osmačtyřicet let poté
21-8-2016

21. srpen – osmačtyřicet let poté

Vzpomínková akce spojená s výstavou a koncerty skvělých muzikantů, pamětníků invaze 1968, jako jsou SMS s Martinem Schulzem, Primitives Group, Vladimír Merta, Jaroslav Hutka, Aktual Milana Knížáka, Luboš Andršt či George and Beatovens. To byl 21. srpen 2016 na pražském Můstku, připomínající srpnovou okupaci a spolupořádaný spolky Klub VIP IPA a Publicum commodum za podpory Městské části Praha 1.
Birell Grand Prix Praha 2016
30-8-2016

Birell Grand Prix Praha 2016

Druhý zářijový víkend se ulice osvětlené večerní Prahy zaplní tisíci běžců a diváků podél trati. První ze dvou závodů, adidas Běh pro ženy na 5 km, je výhradně ženskou záležitostí. Se západem slunce startuje i druhý závod Birell Běh na 10 km, který je otevřený pro všechny běžce. V tomto článku najdete veškerá dopravní opatření v sobotu 10. září 2016.
Zažít město jinak 2016 - dopravní opatření
30-8-2016

Zažít město jinak 2016 - dopravní opatření

Vážení, dovolte nám, abychom Vás informovali o akci a přechodné úpravě v dopravním značení v souvislosti s kulturní akcí "Zažít město jinak" v sobotu 17.září 2016 - doprovodné kulturní programy, hudební, divadelní performance, workshopy apod. - s konáním na území MČ Praha 1.
Mikrofestival Kouzelná Praha 1 - Rodinné odpoledne pro všechny generace zdarma
29-8-2016

Mikrofestival Kouzelná Praha 1 - Rodinné odpoledne pro všechny generace zdarma

Jménem Městské části Praha 1 a České obce sokolské srdečně zveme na rodinné odpoledne pro všechny generace Kouzelná Praha 1, které se uskuteční v neděli 25. září od 14:00 do 18:00 v areálu Tyršova domu na Malé Straně. V rámci programu se můžete těšit na vystoupení kouzelníka Pavla Kožíška, vystoupení Abba World Revival či Lakomých Barek, cvičení a exhibice na trampolíně, pétanque, kuchařskou show, dílny a workshopy pro děti a mnoho dalšího bohatého programu. Přijďte s celou rodinou, každý si přijde na své!
I ve 125 letech jí to sluší
20-8-2016

I ve 125 letech jí to sluší

Celý uplynulý víkend patřil na Petříně 125. narozeninám Petřínské rozhledny. Na všechny návštěvníky čekaly po oba dny stánky se suvenýry, občerstvením i informacemi, tematické prohlídky, hudební koncerty, tvořivé dílny, workshopy, soutěže i vystoupení kouzelníka. Spolupořadatelem vydařené akce Muzea hl. m. Prahy byla Městská část Praha 1.
Výstava pro milovníky filmů a proti xenofobii
14-8-2016

Výstava pro milovníky filmů a proti xenofobii

Do 28. srpna můžete na několika místech Prahy 1 zhlédnout výstavu filmových plakátů česko-kanadského výtvarníka Miloše Reindla, pořádanou nadací Palbric Art Foundation ve spolupráci s Prahou 1. Výstava chce zároveň podpořit diverzitu a pomoci ke zmírnění xenofobie.
Před 71 lety přistály v Praze spitfiry RAF
13-8-2016

Před 71 lety přistály v Praze spitfiry RAF

Po měsících průtahů ze strany komunistů a jejich sovětských velitelů se v podvečer 13. srpna 1945 mohli konečně do vlasti vrátit čeští a slovenští letci britského letectva RAF. Mezi prvními do války odcházeli a mezi posledními se tak z ní vrátili. Leteckými útvary na západě (Francie, Británie) prošlo během války téměř 2 500 Čechoslováků, více než pět stovek jich v bojích padlo. Jejich památku připomnělo setkání na Klárově.
Sportovci z Bambergu dorazili do Prahy 1
11-8-2016

Sportovci z Bambergu dorazili do Prahy 1

Skupina dvanácti cyklistů z bavorského partnerského města Bambergu přijela na několikadenní návštěvu Městské části Praha 1. Výpravu, která celou cestu tam i zpět absolvuje na kolech, tvoří členové klubu ADFC Bamberg, který je pobočkou Německého cyklistického klubu. V Brožíkově síni Staroměstské radnice je slavnostně přivítali starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a radní Prahy 1 Jan Krejčí.
více aktualit  >