Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Územní rozvoj a investice

Aktuality:

Přijďte se podívat na budoucnost i přítomnost Prahy 1
7-11-2016

Přijďte se podívat na budoucnost i přítomnost Prahy 1

Do 16. listopadu můžete v komunikačním centru radnice, v pasáži ve Vodičkově 18, navštívit velmi zajímavou výstavu s názvem „Budoucnost a přítomnost Prahy 1“, která představuje realizované i plánované investiční akce, jejichž cílem je zlepšit podobu a fungování parků, zahrad, ulic, náměstí, školských zařízení, objektů pro volnočasové aktivity, nebytových a bytových prostorů, včetně budování nových, ale také soch, pomníků a drobných staveb. Expozice rovněž představuje regenerační a dotační programy radnice.
Víkend patřil památkám
3-9-2016

Víkend patřil památkám

Také Městská část Praha 1 se jako člen Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska připojila k už devatenáctému ročníku Dnů evropského dědictví (European Heritage Days). Milovníci historických památek tak mohli bezplatně navštívit zajímavé soukromé i veřejné památky, a to včetně těch, které nebývají běžně přístupné nebo jsou otevřeny jen příležitostně.
Radnice Prahy 1 plánuje významnou revitalizaci Revoluční ulice a jejího okolí
9-8-2016

Radnice Prahy 1 plánuje významnou revitalizaci Revoluční ulice a jejího okolí

Procházka od náměstí Republiky ke Štefánikovu mostu by zhruba za čtyři roky mohla vypadat úplně jinak: měla by být podstatně příjemnější, kultivovanější a s výrazně klidnější okolní dopravou. A na jejím konci by navíc tou dobou už měla stát nová moderní budova se slavnou Slovanskou epopejí Alfonse Muchy uvnitř. Po jejím zhlédnutí by se pak dalo pokračovat po novém schodišti na náplavku a dále proti proudu Vltavy. Revoluční proměnu Revoluční ulice představil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Palác Národní – symbióza baroka s moderní architekturou
4-7-2016

Palác Národní – symbióza baroka s moderní architekturou

Na rohu Národní třídy a Mikulandské ulice vyrůstá originální architektonický komplex s názvem Palác Národní, který bude tvořen moderní budovou citlivě propojenou s barokním palácem. Nabídne kanceláře, obchody, kavárny a restaurace. Zároveň jím bude vést pasáž spojující obě ulice. Ve vnitřním dvoře navíc vznikne odpočinková zóna se vzrostlým stromem a zelení. Původním plánem investora bylo vybudování hotelu. Proti tomu se ale postavila Městská část Praha 1.