Minulou sobotu, 12. října 2024, proběhla oslava 18. narozenin Komunitního centra Kampa. Akce se konala v prostorách Mateřského centra a Sala terrena a byla určena pro všechny věkové kategorie – od dětí až po dospělé. Celé odpoledne bylo naplněné zábavou, tvořivými dílnami, hrami, a nechyběl ani fotokoutek pro všechny, kteří si chtěli odnést památku z tohoto významného dne.

Hudební program byl velmi pestrý. Na pódiu vystoupila kapela BABA a orientální tanečnice, které svými vystoupeními přenesly návštěvníky do exotických krajin. Další hudební zážitek přinesla skupina Kampata a energická kapela Mazec! Publikum také nadchla vystoupení Czardashians, Neil Young Tribute a Kampa Jazz Band. Folklórní soubor Folklor Trio a muzikanti z Kampy dotvářeli hudební kulisu tohoto nezapomenutelného dne. Celou akcí provázel moderátor Láďa Čumba, který přispěl svým vtipem a energií k dobré náladě.

Na oslavě nemohlo chybět krájení dortu, po kterém následovalo bohaté občerstvení. Na večer byl připravený venkovní oheň, kde si návštěvníci mohli opéct buřty, což přidalo akci příjemnou a přátelskou atmosféru.

Na akci vystoupila také starostka Prahy 1, Terezie Radoměřská, která ve svém projevu zdůraznila význam komunitního centra pro místní obyvatele: „Komunitní centrum Kampa je srdcem naší komunity. Už 18 let spojuje lidi různých generací a zájmů a vytváří prostor pro kulturu, vzdělávání a vzájemnou podporu. Jsem hrdá, že toto centrum má tak pevné místo v životě našich obyvatel, a věřím, že bude i nadále růst a rozvíjet se.“

Radní pro kulturu, sport a spolky David Bodeček ocenil význam centra v oblasti kulturního a společenského života: „KC Kampa je nepostradatelným centrem pro kulturní život naší městské části. Oslavy jako tato ukazují, že kultura a společenství mají v Praze 1 pevné kořeny. Děkujeme všem, kteří se na chodu tohoto centra podílejí, a těšíme se na další skvělé akce, které nás zde čekají.“

Tyto projevy podtrhly důležitost centra jako místa, kde se prolíná kultura, sport a sociální život, a kde se budují vztahy mezi obyvateli.