Během 10 dnů je to již druhá návštěva z Bambergu, kterou jsme jménem městské části Praha 1 měli tu čest přivítat v krásném Brožíkově sále. Tentokrát se jednalo o studenty Dientzenhofer-Gymnasium z Bambergu a studenty z Gymnázia prof. Jana Patočky. Slavnostní setkání se konalo u příležitosti oslav 30 let partnerství mezi školami, neboť první výměna studentů proběhla již v roce 1994, tedy 2 roky po uzavření partnerství MČ Praha 1 a města Bamberg.

Studenty a pedagogy nejprve přivítal David Bodeček, 1. místostarosta městské části Praha 1 a zdůraznil význam podobných partnerství a množství pozitivních zkušeností, jež studentům přinášejí. Zmínil i předchozí návštěvu zástupců Bambergu a recesistického spolku Schlaraffia. Za německou stranu pohovořila Brigitte Cleary, ředitelka Dientzenhofer Gymnasium. Na historii a dobu vzniku partnerství se zaměřila Jana Drake, ředitelka Gymnázia prof. Jana Patočky. Mezi čestné hosty patřily zakladatelky školské výměny na německé straně Maria Popp-Arch a Barbara Cibis a na straně české paní Jana Kosová starší, jež se spolu s Janou Kosovou mladší o výměnu stará dodnes. Aktuální pedagogové z Bambergu jsou pak již řadu let Maike Wersal a Dominik Stoecker.

Po přijetí v Brožíkově sále si studenti prohlédli i četná historická zákoutí Staroměstské radnice včetně návštěvy vyhlídkové věže. Přejeme současným studentům trvale navázaná vzájemná přátelství a školské výměně do budoucna mnoho dalších úspěchů.