Včera přivítal park Lannova více než šest desítek dětí z MŠ Národní a také Maxíkovy jazykové školky v pražských Stodůlkách na zábavném dopoledni ve znamení pétanque. Rolí instruktorů se nemohl ujmout nikdo jiný než senioři za našeho jedinečného pétanque klubu
Prahy 1. Zajímavý sport si vychutnali také místostarosta David Bodeček a radní Ivana Antalová.

Vrhači železných koulí ze Senior týmu Prahy 1 musí své umění předávat dál. Naše Středisko sociálních služeb tak ve spolupráci se zmíněnými mateřinkami uspořádalo tuto jedinečnou mezigenerační akci pro mladé sportovce. Zábavné dopoledne si užili všichni hráči i instruktoři. Turnaj neměl jednoho vítěze. Zlatou medaili a diplom obdržel každý hráč a instruktor a diplom si dokonce odnesli i zástupci naší radnice.

„Je skvělé, že se nám podařilo propojit dvě důležité činnosti radnice během jedné akce. Já jsem tu zastupoval školství a Ivka zase sociální péči. Krásně se ukázalo, že tato spolupráce fungovala nejen mezi námi, ale i mezi dětmi a seniory,“ prohlásil místostarosta David Bodeček.

Tak sportu zdar a pétanque zvlášť!