Letos již pošestnácté zažili Pražané a její návštěvníci slavnosti Navalis, které jsou poctou nejznámějšímu českému světci Svatému Janu Nepomuckému, patronovi mostů, rybářů, mlynářů, plavců a vůbec všech řemesel, které mají co do činění s vodou. Přihlížející čekalo zdobení koní doprovázené živou lidovou muzikou, žehnání koním, mše ve svatovítské katedrále, průvod na Křižovnické náměstí přes Karlův most. Slavnostní den byl zakončen seskokem parašutistů, historické regaty, plavba otužilců. Barokní koncert na hladině Vltavy slavnosti zakončil.
Program byl zahájen na Hradčanském náměstí již v odpoledních hodinách slavnostním zdobením koní, které doprovázely folklorní soubory. Následně pražský arcibiskup Jan Graubner požehnal koním a jezdcům. Jezdci pak na oplátku přednesli svou zdravici.
Z balkonu Arcibiskupského paláce pozdravila mimo jiných také starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská. „Městské části Praha 1 je nesmírnou ctí, že může takovou krásnou společenskou a duchovní událost, jako je Navalis, vítat ve svých ulicích,“ uvítala starostka přítomné. „Máme velké štěstí, že Praha 1 objímá Vltavu, propojená Karlovým mostem. Děkuji, že k nám na Prahu 1 přinášíte tuto nádhernou tradici a přeji Vám příjemné odpoledne a krásný večer,“ dokončila své slovo Radoměřská.
Poté byla na programu mše svatá v katedrále sv. Víta, Vojtěcha a Václava, po jejímž skončení se utvořilo procesí, které mířilo přes Karlův most na Křižovnické náměstí. Na Vltavě na návštěvníky čekala regata historických veslic, mezi kterými letos byla také veslice reprezentující Prahu na slavnostních regatách v italských Benátkách. Na její přídi je umístěna dřevěná socha českého světce Jana Nepomuckého.
Jedním z vyhlížených bodů programu byl také seskok pěti osvětlených parašutistů, kteří symbolizují pět hvězd Jana Nepomuckého. Šestý parašutista během přistání podlétl oblouk Karlova mostu přesně v místě pádu Jana Nepomuckého do řeky. Slavnostní chvíle zakončil barokní koncert na hladině Vltavy, která byla poseta nádherně osvícenými gondolami.