Slavnostně vyzdobená svatební síň Staroměstské radnice přivítala nové občánky Prahy 1 a jejich rodiče a prarodiče. Amálie, Denis, Mariana, Jolana, Evelína, Nikita, Jakub, Lukáš, Jozefina Marie a Denisa se tak zařadili mezi téměř dvě tisícovky dětí, které mezi námi starosta Oldřich Lomecký podle svých slov během uplynulých osmi let přivítal.
„Vítání nových občánků je pokaždé krásnou a dojemnou slavností a ten počet dětí je opravdu úctyhodný a mám z něho velkou radost,“ přiznal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, pro kterého bylo vítání tentokrát velmi osobní, protože mezi těmi nejmenšími byla i jeho vnučka.

Jí i ostatním capartům zazpívali o něco starší šikovní kamarádi z mateřinky v Řásnovce, kteří jsou pravidelnými účastníky těchto slavnostních chvil. Panu starostovi navíc pomohli předat dětem a jejich rodičům na památku vkladní knížky s počátečním vkladem, pamětní knihy, pohádková leporela a kytičky.