Podle terénních pracovníků organizací pracujících s drogově závislými, omezují tito pracovníci běžný monitoring, jehož součástí je sběr pohozených injekčních stříkaček.

• Prosíme vás proto o větší obezřetnost. V případě nálezu injekčních stříkaček ihned volejte služebnu Městské policie v Opletalové ulici a upřesněte jim místo nálezu. Telefonní čísla: 222 025 191 a 222 025 193.
  • V souvislosti s uzavřením několika nocleháren a omezením služeb pro osoby bez domova došlo k nárůstu těchto osob v ulicích Prahy. Magistrát sice zajistil náhradní prostory a jedná s poskytovateli služeb, nicméně mezi osobami bez přístřeší je patrná vzrůstající nervozita.
  • Doporučujeme, abyste se těmto osobám vyhýbali. Pokud se v tomto smyslu setkáte s agresivitou a vyhrožováním, doporučujeme volat Městskou policii nebo Policii ČR.

Děkujeme za pochopení.