Prostřednictvím Dne válečných veteránů si 11. listopadu připomínáme hrdinství našich předků, kteří bojovali za 1. světové války. Červenými květy vlčího máku uctíváme ale také statečnost českých vojáků – účastníků 2. světové války i pozdějších válečných konfliktů.

Děkuji mnohokrát organizátorům této vzpomínky i všem, kteří našim veteránům pomáhají. Našim veteránům si dovoluji za všechny občany Prahy 1 vzkázat, že si jich velmi vážíme a děkujeme za jejich službu a statečnost,“ uvedl v proslovu starosta Prahy 1 Petr Hejma.

V předvečer Dne válečných veteránů se bez účasti veřejnosti uskutečnila bohoslužba v husitském kostele sv. Mikuláše na pražském Starém Městě. U této příležitosti bylo předtočeno několik slavnostních proslovů, které jsou k dispozici zde: https://www.aktualne.ccsh.cz/bohosluzby-a-promluvy/596-slavnostni-shromazdeni-ke-dni-valecnych-veteranu.html

Projev měli mons. Jan Balík, generální vikář Arcidiecéze pražské, pluk. gšt. AČR Mgr. Jaroslav Knichal, hlavní kaplan, PhDr. Vojtěch Čelko, společnost Milana Rastislava Štefánika, ThDr. Tomáš Butta, ThD., patriarcha CČSH, JUDr. Alena Schillerová, místopředsedkyně vlády a ministryně financí, MUDr. Zdeněk Hřib, primátor Hl.m. Prahy, a Ing. Petr Hejma, starosta městské části Praha 1. Bohoslužbu sloužili ThDr. Tomáš Butta, ThD., patriarcha CČSH, Doc. ThDr. David Tonzar, ThD., biskup pražský CČSH a Mgr. Libuše Roytová, farářka místní náboženské obce, za varhanního doprovodu Michala Hanzala.