Muzeum Salvador Dalí – Enigma oslaví v sobotu 12. prosince první narozeniny. A proto návštěvníci dostanou narozeninovou slevu na vstupném 20 %.

Muzeum vystavuje díla surrealistického velikána Salvadora Dalího ze světově největší soukromé sbírky italského sběratele a umělcova blízkého přítele Beniamina Leviho. Kromě patnácti soch nevyčíslitelné hodnoty mohou návštěvníci muzea obdivovat na padesát grafik a také surrealistický nábytek, skleněné sochy Daum a mnoho dalších uměleckých děl. Muzeum najdete kousek od Václavského náměstí v Opletalově ulici.

Muzeum nově instalovalo monumentální bronzovou sochu Jednorožce na náměstí Republiky. Jednorožec Salvadora Dalího je mýtický tvor, který se vyskytuje v legendách jako symbol čistoty. Nahá, odpočívající žena, ležící u jeho kopyt podtrhuje smyslnou povahu této 366 cm vysoké sochy.