Rada městské části Praha 1 na svém posledním červnovém zasedání schválila důležitou investici do sportovní infrastruktury – výměnu povrchu basketbalového hřiště na sportovišti Masná. Tento krok následuje po rekonstrukci povrchu volejbalového hřiště na stejném sportovišti.

Místostarostka pro životní prostředí Kateřina Klasnová k této iniciativě uvedla: „Po převzetí sportoviště v Masné do správy životního prostředí jsme nechali vyměnit povrch volejbalového hřiště, které bylo více než dva roky uzavřené a nyní se vymění poškozený povrch basketbalového hřiště. Sportovní areál je hojně využíván hned několika školami a chceme, aby co nejlépe a nejdéle sloužil svému účelu. Plánujeme zde i další drobné úpravy.“

Sportoviště Masná je klíčovým místem pro sportovní aktivity dětí a mládeže z několika okolních škol. Nový povrch zajistí bezpečnější a komfortnější podmínky pro sportování, což podpoří nejen fyzickou kondici, ale i celkový rozvoj mladých sportovců.

Další plánované úpravy sportoviště Masná zahrnují například úpravu prostranství pro možnost posezení a piknikování pro uživatele areálu. V jednání je i povolení další kryté haly právě nad basketbalových a volejbalovým hřištěm v zimním období, které by umožnilo celoroční využívání sportoviště. Zatím je památkáři povolena pouze tenisová hala.