Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) zve širokou veřejnost na třetí ročník dne otevřených dveří, který se uskuteční již tradičně 28. září v den státního svátku, tento rok připadajícího na sobotu.

V čase od 9:00 do 15:00 hodin bude pro návštěvníky otevřeno sídlo organizace na adrese Rytířská 404/12, Praha 1, které je od středověku známo pod názvem „Stará rychta“ a má velmi bohatou historii.

Zaměstnanci hygienické stanice si pro návštěvníky připravili bohatý program, jehož součástí bude představení činnosti jednotlivých odborů. Jmenovitě půjde o odbor protiepidemický, odbor hygieny obecné a komunální, odbor hygieny výživy a předmětů běžného užívání, odbor hygieny práce, odbor hygieny dětí a mladistvých a své stanoviště bude mít i podpora zdraví a zdravotní. Mezi činnosti těchto odborů patří zdravotní dozor nad pitnou i koupací vodou, hlukem a vibracemi, činnosti na úseku dezinfekce, dezinsekce a deratizace, problematika vysoce nebezpečných nákaz, kontroly provozoven stravovacích služeb, kontroly školských zařízení, řešení sanace azbestu a nemocí z povolání, různé preventivní programy a mnoho dalšího.

Na rozdíl od let předešlých budou v tomto roce přítomni dva hosté. Adiktolog Mgr. Adam Kulhánek, Ph.D., MBA, který od 14:00 přednese svůj příspěvek na téma závislostí na nikotinu a dalších návykových látkách s přihlédnutím k aktuálně populárním produktům na trhu, a mykolog JUDr. Aleš Vít, který bude od 10:00 k dispozici v rámci mykologické poradny.

Více informací najdete zde.