Dvě desítky obrazů a soch z barevných PET lahví i obrazové náramky jsou do 26. června k vidění v Galerii 1. Derniéra proběhne od 19:00

„Tvorba Milana Jiřka je mimořádná a líbí se nejen mně, ale i široké umělecké veřejnosti – koneckonců jedno z jeho děl je součástí sbírek moderního umění Národní galerie, což je známka vysoké kvality,“ konstatovala starostka první městské části Terezie Radoměřská, která výstavu otevřela. „Díla, která jsou zde k vidění jsou nesmírně zvláštní. Jsou snová, chytají stín a světlo v různých materiálech, a to i v materiálech nečekaných, jako jsou třeba PET lahve, nebo písek na plátně. Tato zvláštnost jednak přitáhne pozornost, jednak dává velký prostor k vlastnímu výkladu, k vlastní interpretaci“ dodala.