Školáci z Prahy 1 budou i nadále moci využívat areál školy v přírodě v Janově nad Nisou. Po tisícovkách spokojených dětí, které v místě v minulosti strávily školu v přírodě, lyžařské kurzy, adaptační pobyty, letní soustředění a tábory, budou do Janova jezdit i jejich následovníci. Rozhodli o tom radní Prahy 1, kteří v úterý jmenovali ředitele nové příspěvkové organizace školského typu Škola v přírodě a školní jídelna Janov n. N., jejíž provoz odstartuje 1. září.

Rada MČ Praha 1 tak odmítla snahy minulého vedení městské části areál prodat či pronajmout a ponechala ho v majetku Prahy 1. „Jsem rád, že jsme další fungování školy v přírodě zachránili a tento velmi oblíbený areál bude i nadále sloužit především dětem z naší městské části,“ prohlásil starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Nový ředitel Roman Mühl byl zvolen komisí složenou ze zástupců České školní inspekce (inspektorky, psycholožky, odborníka v oblasti volného času), zástupce Magistrátu hl. m. Prahy a zřizovatele, tedy Prahy 1. „Školu v přírodě Janov nad Nisou bude mít na starosti odbor školství MČ Prahy 1, který už má v gesci 18 příspěvkových organizací a také Školu v přírodě v Česticích, která slouží předškolním dětem a žákům prvního a druhé stupně základní školy,“ vysvětlila místostarostka Eva Špačková, která má v gesci oblast školství.

Uvedená příspěvková organizace je zapsaná v rejstříku škol, má svou zřizovací listinu a chybělo už jen jmenování nového ředitele. Nový ředitel vyhověl všem podmínkám konkurzu, určených zákonem, a své role se ujme hned po předání areálu, neboť už v prvních dnech nového školního roku přijedou do Janova první žáci ze ZŠ Brána jazyků a po nich se chystají další.