Prázdniny pomalu končí a školní rok je za dveřmi, pro děti z Prahy 1 to ale neznamená, že by musely jen sedět doma a odškrtávat ve svých kalendářích poslední volné dny. Radnice totiž pro ně připravila pětidenní příměstský tábor s názvem „Táboráček“, který začal v pondělí v Tyršově domě.

„Táboráček je vy stylu trampingu a děti se při něm seznamují se zákoutími Prahy 1 i s trampskými osadami na Sázavě s jejich klubovnami, písničkami a táboráky,“ popsala organizátorka Jiřina Faloutová ze spolku Dělej, co tě baví.

O příměstský tábor byl mezi rodiči a jejich dětmi velký zájem. „Náš Táboráček je určen pro čtyřicet dětí od šesti do dvanácti let s trvalým bydlištěm v Praze 1, je zdarma a pro děti je připraven krásný a bohatý program,“ vysvětlil hlavní pořadatel tábora a radní Prahy 1 pro kulturu a sport Filip Kračman.

Děti během pětidenního turnusu také absolvují návštěvu výstavy „Století trampingu“ a řadu pohybových, dovednostních a vědomostních her. Pečlivě se rovněž seznámí s krásnou a legendární knihou Jaroslava Foglara „Hoši od Bobří řeky“, a tak není divu, že nejen Foglarovy chlapce, ale i je čeká lov bobříků.

„Věřím, že náš Táboráček pomůže dětem a jejich rodičům zábavně a dobrodružně překlenout to období, kdy už prázdniny pomalu, ale jistě končí a kdy škola už je vysloveně za dveřmi,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který přišel děti při jejich prvním dnu pozdravit.

Tak krásný tábor, milé děti!