V pondělí 17. července byl zahájen první turnus 12. ročníku příměstského tábora, který v nádherném prostředí Lorety pořádá Sbor dobrovolných hasičů Praha 1. Mladí hasiči a hasičky se celý týden mohou těšit na zařízení pro výcvik pádu na volnou hladinu, překážkovou dráhu či stravování s vojáky Hradní stráže.

Zahájení se zúčastnili hned dva místostarostové: jeden Sboru dobrovolných hasičů Prahy 1 Filip Dvořák, druhý Prahy 1 David Bodeček. „Tuto akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů z Prahy 1, tedy lidé, kteří pomáhají druhým ve svém volném čase a častokrát riskují své vlastní zdraví. Dnes věnují svůj volný čas vám, mladým hasičkám a hasičům, za což jim děkuji,“ ocenil práci „dobráků“ a současně popřál účastníkům týden plný zábavy, ale také poučení.

Perličkou tábora není jen společné stravování s Hradní stráží, ale také středeční „přespávačka“, na kterou se těší všichni účastnici a někteří rodiče.

Druhý turnus naváže o týden později, tedy v rozmezí dní 24. 7.–28. 7. 2023.

Přejeme všem mnoho zdaru!