Slavnostní nástup zakončený hromovým „Ohni zmar!“ zahájil v pořadí už devátý Hasičský bál pořádaný Sborem dobrovolných hasičů ve zcela zaplněné a výborně se bavící Malostranské besedě.

„Hasičský bál je takovým symbolickým završením uplynulého hasičského roku a odstartováním toho nového. Je také poděkováním všem, kteří se do práce Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 přímo zapojili, i těm, kteří nás podporují nebo s námi během roku spolupracují,“ uvedl starosta Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 Vladimír Krištof, který Hasičský bál slavnostně zahájil.

Na úvod vyřídil pozdravy od starosty Prahy 1 a vrchního hasičského velitele Petra Hejmy a zároveň přivítal 1. místostarostu první městské části Petra Burgra, který má ve své gesci mimo jiné právě i spolky. „Naši dobrovolní hasiči neodmyslitelně patří k naší městské části, pro kterou za dobu své existence odvedli velký kus práce, a tak je Praha 1 velmi ráda podporuje,“ prohlásil Petr Burgr.

Velmi příjemným večerem provázela kapela Bonus orchestr a k jeho vrcholům určitě patřila i tradiční tombola, ve které na výherce čekaly kromě jiného velká tlačenka, špekáčky, vína, med, raclette grill, volný lodní lístek, obraz, voucher od půjčovny aut, hasičské omalovánky, kurz vaření anebo i erotický zážitek v podobě společenské hry Harašeníčko.

Sbor dobrovolných hasičů se i letos kromě pravidelného nácviku zapojí do řady sousedských akcí, při kterých bude nejen dohlížet na bezpečnost, ale bude také předvádět ukázky hasičské techniky a činnosti. Na léto pak plánuje velmi oblíbený dětský příměstský tábor „Dny mladých hasičů“.

Více informací naleznete na www.hasicipraha1.cz.

Reportáž o Loretánské zahradě a našich hasičích, kteří jí věnovali tisíce brigádnických hodin a mj. v ní pořádají příměstský tábor, můžete zhlédnout ZDE.