Nelegální stánek s trdelníky, který se nacházel před budovou v ulici Na Příkopě 13, byl dne 12. září 2024 úspěšně odstraněn. Stánek provozovala společnost Gourmet Solution, která dlouhodobě porušovala podmínky užívání veřejného prostranství.

Na základě rozhodnutí Rady hlavního města Prahy ze dne 7. září 2020 byla společnosti provozující stánek s trdelníky schválena výpověď. Společnosti byla doručena výpověď již 18. září 2020, avšak provozovatel opakovaně nereagoval na výzvy k vyklizení a setrvával v neoprávněném užívání prostoru. Po vleklém soudním procesu a vydání rozsudku o vyklizení došlo 12. září k faktickému odstranění stánku společností ACTON s.r.o., která dlouhodobě spolupracuje s Magistrátem hlavního města Prahy na řešení podobných případů.

Městská část Praha 1 vítá tento krok, který přispívá ke zlepšení pořádku a dodržování pravidel v centru města. „Dlouhodobě usilujeme o odstranění nelegálních stánků a podnikatelských aktivit, které narušují estetiku a bezpečnost veřejného prostoru. Tento případ je dalším důkazem, že jsme odhodláni jednat v zájmu občanů i návštěvníků města,“ uvedla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská.

Městská část bude i nadále spolupracovat s Magistrátem hlavního města Prahy na kontrole veřejných prostranství a zajišťování jejich řádného užívání. Městská část sama chystá další kroky k odstranění nepovolených věcí ve veřejném prostoru. ,,Tento případ bohužel není ojedinělý. Je dobře, že je nepovolený stánek pryč, ale je zapotřebí hledat finančně výhodnější, efektivnější a časově rychlejší způsoby, které povedou k odstraňování nepovolených věcí z veřejného prostoru narovnání podnikatelského prostředí,“ uvedl předseda Finančního výboru MČ Praha 1 Giancarlo Lamberti.