Tak trochu JINÝ den prožila v úterý vynikající česká biatlonistka Gabriela Koukalová, která přijala pozvání do Daily Fitness Na Příkopě, kde si s tamějšími odborníky zacvičila, poté absolvovala autogramiádu své knihy JINÁ a besedu s televizním moderátorem Pavlem Čapkem. Jeden výtisk knihy, spolu s podpisem a věnováním, darovala také starostovi Prahy 1 Oldřichu Lomeckému.

„Přítomnost Gabriely Koukalové je pro nás velmi důležitá, protože je skvělým příkladem talentované i pracovité sportovkyně s obrovskými úspěchy a dokáže mladé sportovce správně motivovat, ale také je upozornit na úskalí, jež jsou zejména s vrcholovým sportem spojená,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který velmi ocenil charitativní činnost Gabriely Koukalové.

Ta totiž mimo jiné podepsala smlouvu s Kontem Bariéry Nadace Charty 77. „Od nynějška mám u Konta Bariéry svůj fond, do kterého půjde část z výnosu prodeje mé knihy, z dražeb mých trofejí a dalších předmětů, ale i z jiných aktivit. Fond pak bude pomáhat dívkám a ženám s poruchami příjmu potravy,“ vysvětlila několikanásobná světová šampionka a olympijská medailistka v biatlonu Gabriela Koukalová.

O knihu Gabriely Koukalové je velký zájem. Sama o ní napsala: „Je to kniha o mém sportovním i soukromém životě. Vzpomínat pro mě byla radost a terapie zároveň a při psaní se mi vybavila spousta krásných chvil, které jsem ve sportu zažila a které mi už navždy zůstanou. Potkalo mě ale i mnoho okamžiků, o kterých jsem dosud neřekla ani svým nejbližším. O některých proto, že jsem se bála, o dalších proto, že jsem se styděla.“

A jak nám „Gábina“, jak jsme jí při fandění vždycky říkali, prozradila, věří, že si v její knize každý najde to svoje. Přejeme zajímavé čtení.