Městská část Praha 1 pokračuje v úsilí o zajištění klidnějšího prostředí pro své obyvatele i návštěvníky. Na základě dnešního rozhodnutí Rady hlavního města Prahy došlo k aktualizaci tržního řádu v jejímž důsledku dojde k praktickému zákazu organizovaných tahů po barech (tzv. pub crawls).

Nově je – dle dikce nařízení – na území hlavního města zcela zakázáno jakékoli pochůzkové poskytování služeb, s výjimkou doprovázení skupin nebo jednotlivců s výkladem průvodce, a to v době od 6:00 do 22:00.

Toto opatření představuje další krok, který Praha 1 podniká ve snaze zlepšit kvalitu života v centru města, organizované noční tahy po barech jsou častým zdrojem nadměrného hluku a rušení veřejného pořádku.

Nařízení by mělo vejít v platnost 15 dní po vyvěšení na úřední desku hlavního města, tedy přibližně začátkem listopadu.

„Aktualizovaný tržní řád nám poskytuje účinný nástroj k tomu, abychom udrželi pořádek a snížili negativní dopady, které nadměrný hluk v ulicích způsobuje. Je to vítaná změna, která pozitivně ovlivní životy obyvatel i návštěvníků Prahy 1,“ uvedla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská.

K opatření se vyjádřil i Giancarlo Lamberti, předseda finančního výboru Prahy 1 a komise pro kulturu a sport, který návrh na úpravu tržního řádu zpracoval: „Pub Crawl je fenoménem, který velmi negativně zatěžuje naše občany. A to i v momentech, kdy jdou na pivo oni. Zároveň usilujeme o zkvalitnění cestovního ruchu. Centrum Prahy jako kulturní destinace nabízí mnoho jiných skvostů než organizované popíjení turistů z hospody do hospody.“

Opatření navazuje na předchozí snahy městské části, které zahrnují zpřísnění regulace hluku, omezení užívání sdílených koloběžek, ochranu historického centra a zajištění většího komfortu pro místní obyvatele i turisty.

Zdroj obrázku: tripadvisor.com