Ano, 15. konference Kampa střed světa měla nosné téma Humor v péči o ohrožený střed světa. Síň Pražského jara ve svatém Vavřinci hostila starousedlíky, sousedy, příznivce a přátele Kampy, Malé Strany, Petřína a okolí. Sešli se tu odborníci, umělci, milovníci historie, kultury a humoru. A už tuto sobotu se můžete těšit na pokračování, kdy bude ve 14 hodin slavnostně otevřena brána na Kampu, kde se uskuteční slavnostní happening.

Konferenci odstartoval Eugen Brikcius společně s Lucií Doušovou, a to nejprve přednesem a následně i zpěvem Hymny Kampy. Známý lékař Jiří Kučera konferenci zahájil, představil program a spolky, s nimiž byla „15. KONFERENCE KAMPA, Malá Strana, Petřín, Rychta, Praha 1, STŘED SVĚTA“ pořádána.

Zdravici přednesla také starostka městské části Praha 1 Terezie Radoměřská, která zdůraznila, že si Kampa zaslouží zachovat současnou podobu, ale je potřeba věnovat pozornost úpravám cest, trávníků a celkově prostředí tak, aby park vyhovoval požadavkům místních, spolků i těch, kteří Kampu využívají k odpočinku a relaxaci.

Sobotní happening nabídne zájemcům komentovanou vycházku s názvem Podzemím hradeb Menšího Města, divadelní představení, hudební vystoupení a mnoho dalšího. Přijďte se pobavit i vy! V sobotu od 14:00 hodin na Kampě.

VIVAT KAMPA – STŘED SVĚTA!