Celkem sedmnáct usnesení přijali radní Prahy 1 na svém zasedání dne 12. září 2023.

Radní mj. schválili zřízení kontaktního místa pro bydlení, které bude umístěno na radnici ve Vodičkově 18. Vznikne v návaznosti na Memorandum o spolupráci při řešení bytové nouze, které kromě Prahy 1 podepsaly městské části 7, 10, 22 a také hlavní město.

Kontaktní místo pro bydlení bude představovat prostor, kde občané získají základní poradenství a doporučení týkající se bydlení. Podle řešeného problému a platných pravidel se o ně následně mohou postarat na některém z radničních odborů či jim bude nabídnuta jiná možnost pomoci.

Jeho výhodou bude, že se občané dozvědí informace související s řešením problémů v oblasti bydlení na jednom místě a nebudou nuceni obcházet jednotlivé úřady a organizace. Lépe se tak zorientují v mnohdy nepřehledném systému podpor.

Praha 1 z rozhodnutí radních také podpoří další ročník Sokolského běhu republiky, který v petřínských sadech uspořádá Sokol Čertovka. Akce je součástí iniciativy, do které se při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa zapojuje přes 7 000 závodníků po celé republice. Na Petříně se pak každý rok sejde přes 500 běžců, letos navíc pozvání obdrželi sportovci z partnerských měst Prahy 1 – Bambergu a Trenta.

Další informace naleznete na Facebooku Praha 1 a na https://www.praha1.cz/politicka-reprezentace/rada/zapisy-z-jednani/.