Celkem třiadvacet usnesení schválili radní Prahy 1 na své třiatřicáté schůzi konané v úterý 19. září.

Radní mj. projednali informaci o průběhu projektu na posílení kybernetické bezpečnosti Nemocnice Na Františku. Ta si podala na ministerstvo vnitra žádost o financování tohoto projektu a ministerstvo jí 4. srpna 2023 vyhovělo a stanovilo maximální výši výdajů na 41 milionů korun bez DPH.

Radní také schválili rozdělení financí z 2. kola dotačního programu v oblasti životního prostředí. K dispozici bylo 286 tisíc korun. Jediným žadatelem bylo Komunitní centrum Kampa, které požádalo o částku 55 tisíc korun na péči o zeleň. Rada na základě závěru hodnoticí komise prostředky centru přidělila. Zbývající peníze zůstaly bohužel kvůli nedostatku žadatelů nepřiděleny.

Radní rovněž podpořili návrh na přeměnu části náměstí Curieových, která je v současnosti využívaná jako přístupová cesta a parkoviště, na klidovou zónu s parkem.

Pozemek vlastní hlavní město, proto je nutné před zahájením požádat magistrát o výpůjčku pozemku, následně návrh ještě musí schválit naše zastupitelstvo. Potom už se bude moci stávající asfaltová plocha změnit v zelenou; v plánu je i přidání herních prvků a laviček.

Parkování bude zrušeno, zůstane pouze přístup k přilehlým hotelům a prostor pro zásobování základní školy. Staré Město, kde zeleň opravdu chybí, tak získá novou zelenou plochu.

Další informace naleznete na Facebooku Praha 1 a na https://www.praha1.cz/politicka-reprezentace/rada/zapisy-z-jednani/.