Na našem informačním centru radnice se sympatický kolektiv dam nenudí. Široké spektrum obyvatelstva si žádá široké spektrum zvídavých a někdy i záludných otázek a dotazů. Zdejší dámy mají své oblíbence, kteří chodí k nám pravidelně. Hodně jich je z řad seniorů, kteří si sem docházejí pro vstupenky na různé akce a tuto chvíli mají jako chvilkovou společenskou událost.

Obvyklými dotazy jsou například:
„Kde mi vystaví novou občanku/pas?“
„Kde zaplatím pokutu?“
„Kde je živnostňák?“
„V kolikátém patře je matrika?“

Každý pospíchá a každý potřebuje teď hned nutně pomoci.

Těmi zvláštními dotazy jsou:
„Bude letošní vánoční polévka zahuštěna a čím?“
„Můžu se umýt u pítka, které je před úřadem na plácku?“
„Dostanu tady u vás nějaký dárek zadarmo?“

Hodně si nás pletou rezidenti, turisté i návštěvníci s magistrátem Praha 1. Také u nás mylně hledají objekt umělce Matěje Kréna „Sloup vědění“. Nenaleznou ho zde. Sloup je umístěn ve vestibulu Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí.

Ovšem tahák unikátní máme. Ne že ne. Největším kouskem ke zhlédnutí je náš jedinečný páternoster – oběžný výtah, který je součástí budovy naší radnice již od její stavby v letech 1928 až 1930. Do provozu byl pak samotný páternoster uveden 26. dubna 1930 – návštěvníky bývalé pojišťovny a dnešní radnice tak vozí neuvěřitelných bezmála 94 let! Tehdy jej vyrobila karlínská ČKD. Hýčkáme si ho a jsme na něj dostatečně pyšní.

Nepleťte si nás s jinou institucí, jsme radnice Praha 1. Jsme jedineční a jsme tu pro vás. Rádi vás uvítáme a pomůžeme v tom, co se týká naší agendy a naší instituce.