Pohodové melodie pro starší a pokročilé, které se konaly 12. listopadu v Malostranské besedě, se nesly v netradičním duchu. Ned melodiemi totiž mělo navrch mluvené slovo – i když si hlavní protagonista odpoledne, populární herec Josef Dvořák, také zazpíval.

Dnes to budou netypické pohodové melodie, protože se bude hlavně mluvit,“ vítal sál sál zapněný do posledního místečka první místostarosta Prahy 1, radní pro kulturu a školství David Bodeček. „Jsem přesvědčen, že to bude stejně fantastické, vtipné setkání, jako když tu byl režisér Zdeněk Troška. Moc se na hvězdu Arabely, Pana Tau, Cirkusu Humberto, Návštěvníků a spousty dalších filmů či seriálů těším,“ dodal.

„Jste pro, abych zpíval? Kdo je proti, je můj kamarád,“ dosloval »vlétl« na pódium Josef Dvořák a svěřil se, že třicet let se o zpěv na veřejnosti nepokoušel. Vzhledem k tomu, že z hlediště se v odpovědi na jeho úvodní otázku ozývalo takřka unisono hlasité ANO!, nezbývalo mu, než se se svými pěveckými dovednostmi pochlubit. S Lenkou Páclovou, která se postarala o hudební doprovod k devadesátiminutové Dvořákově »talk show«, vystřihli za pomoci nahrávky Vesnickou romanci Suchého a Šlitra, ca což byli odměněni bouřlivým potleskem. Tím obecenstvo nešetřilo celých devadesát minut, kdy Josef Dvořák ve společnosti spisovatelky Marie Formáčkové vzpomínal na své dětství, divadelní začátky i filmy a seriály, ve kterých účinkoval.