Odstartuje v pondělí a trvá až do neděle, přesné datum: 5. – 11. srpna.

Tématem týdenního svátku a oslav nezávislosti je RODINA. Co vlastně je ta rodina? Jaké rodiny chceme tvořit? Chceme je tvořit? A když už je tvoříme, jak je tvořit tak, aby v nich bylo všem dobře? Jak v rodině žít? Vytváří festivaly Pride pocit sounáležitosti?

Na toto a na spoustu dalších věcí vám odpoví účast na různých přednáškách, workshopech, performancích, koncertech, na které mají občané Prahy 1 s trvalým pobytem VSTUP ZDARMA. (Ukažte občanský průkaz s adresou trvalého pobytu nebo nájemní smlouvu s občankou).

Festivalových míst je mnoho: Střelecký ostrov, Kino Edison, Kavárna Langhans, Skautský institut v parku Kampa, Café Dorado na Betlémském náměstí ….veškeré informace najdete na: https://festival.praguepride.com/program/

Duhový průvod projde Prahou 10. srpna! Vyráží z Václavského náměstí ve 12:00 a směřuje na Letnou.

Dopravní omezení v sobotu 10. srpna v čase mezi 12:15 a 15:00 hodin se budou týkat tramvajových linek č. 17, 27, 41, 42. Ty budou v okolí Čechova mostu namísto přes zastávku Právnická fakulta vedeny přes zastávky Malostranská.

Opatření se dotkne také autobusové linky č. 207, té se dočasně zruší zastávky Nemocnice Na Františku a Právnická fakulta, vedena bude po levobřežní komunikaci přes zastávky Čechův most a Malostranská na Staroměstskou. Autobusová linka č. 194 bude v provozu pouze v úseku Nemocnice pod Petřínem – Staroměstská, v úseku Staroměstská – Florenc bude mimo provoz.

Pořadatelé průvodu počítají s účastí několika desítek tisíc lidí. Trasa je oproti minulým ročníkům mírně upravena z důvodu stavebních prací v okolí Prašné brány. Pořadatelé účastníkům doporučují přijít na Václavské náměstí s alespoň hodinovým předstihem a pěší příchod naplánovat ze směru od Národní třídy, náměstí Republiky nebo z metra Můstek, jelikož se v horní části Václavského náměstí realizuje stavba tramvajové trati a ulice Jindřišská a Vodičkova jsou proto hůře průchodné.