Na cestu časem zve zájemce o umění malíř Leoš Suchan. Výstava jeho obrazů TIME TRAVEL byla v Galerii 1 slavnostně zahájena v úterý 1. října.

„Leoš Suchan je absolventem prestižního Ateliéru klasické malby na Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval pod vedením uznávaných profesorů Zdeňka Berana a Michaela Rittsteina,“ připomněla na vernisáži kurátorka výstavy Ivana Beranová, podle níž je malba mladého umělce »krásná a důkladná«. „Jeho poslední styl kombinuje klasickou malbu, klasická barokní díla s »moderní« expresivní linkou, proto je jeho cestování časem tak fascinující,“ dodala s tím, že o díla pětatřicetiletého rodáka z Tábora, který už má za sebou spoustu samostatných i skupinových výstav, včetně výstav zahraničních, je na trhu s uměním velký zájem.

Vystavená rozměrná plátna ocenil také první místostarosta Prahy 1, radní pro kulturu a školství David Bodeček: „Líbí se mi to, co je na expozici typické – že spojuje abstrakci s hyperrealismem,“ uvedl. „Rád sním, rád si přestavuju, co vlastně v těch obrazech je, nebo by mohlo být – proto mám také rád abstraktní umění,“ doplnil.

Výstava je v Galerii 1 k vidění do 25. října. Proč by si ji podle samotného autora (nejen) obyvatelé první městské části rozhodně neměli nechat ujít? „Považuji za klasického malíře, který pracuje s klasickými tématy, s bezprostřední realitou a který se inspiroval barokním malířstvím,“ svěřil se Leoš Suchan. „Doufám, že z mých obrazů je cítit radost z malby, radost ze samotného řemesla, která už není pro dnešní dobu typická. Tak snad si ji na výstavě návštěvníci užijí,“ uzavřel.