Kdo má rád jahody a letní pohodu, přišel si v úterý 25. června v historickém centru Prahy na své. Kozí plácek hostil tradiční, již deváté Jahodové reggae.

„Vůně jahod je vůní nadcházejících prázdnin, když jsou jahody, je do prázdnin už jenom skok,“ konstatovala při slavnostním zahájení oblíbené »sousedské« akce starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská. „Kozí plácek je místem těch nejhezčích komunitních setkání. Díky, že je dokážete v naší městské části, která je tak přehlcená turistickým ruchem, organizovat, udržovat, díky, že se můžeme sejít na, promiňte, návsi téhle malé čtvrti k něčemu tak krásnému,“ vysekla rychtářka poklonu pořadatelům.

Zatímco Terezie Radoměřská si následně vychutnala Jahody Wimbledon, neboli jahody se smetanou, místostarosta, radní pro kulturu a školství David Bodeček se doslova rozplýval nad jahodovými knedlíky: „Jsou skvělé, chválím kuchaře za to, že se od bramborového těsta vrátili zpět k těstu tvarohovému,“ hodnotil znalecky. „Z akcí, které se na Kozím plácku konají, je Jahodové reggae mojí nejoblíbenější. Vždycky je pro mne definitivním stvrzením faktu, že začalo léto,“ dodal.

Kromě výše zmíněných dobrot si návštěvníci mohli dopřát jahodou bublaninu, jahody s krémem mascarpone, jahodové nanuky, jahodový cupcake, jahodovou limonádu či víno s vůní jahod. Pro ty, kteří neměli pomyšlení na sladké, byly k dispozici chleby s vajíčkovou nebo budapešťskou pomazánkou i pivo. Děti si ve výtvarné dílně zdobily klobouky ve stylu Hurá na prázdniny!, ke všeobecné pohodě hrála kapela Recovers.

„Chceme, aby se tu sousedé i všichni ostatní, kteří to tady mají rádi, cítili dobře,“ uvedla Janka Kellerová z pořadatelského Kozího spolku. „Společně si to za krásného slunečného počasí užíváme v »uvolněném« letním duchu,“ doplnila s tím, že příští akcí na Kozím plácku bude 15. října Lovecká sezona.