Na malebném Kozím plácku v srdci Prahy 1 se včera konala tradiční akce „Lovecká sezóna“, kterou pořádal Sousedský spolek Kozí Spolek. Událost se nesla v duchu oslav podzimní sezóny a nabídla nejen skvělé gastronomické zážitky, ale i bohatý kulturní a komunitní program, který přilákal rodiny s dětmi, sousedy a nadšence pro místní tradice.

Akce odstartovala v 16:00 a do večerních hodin byla plná hudby, smíchu a vůní podzimních pokrmů. Jako vždy bylo hlavním lákadlem šlapání zelí – tradiční činnost, která symbolicky otevírá sezónu podzimních sklizní a je jedním z oblíbených rituálů místní komunity. Návštěvníci se mohli zapojit do tohoto zvyku, případně jen přihlížet, a to vše ve stylovém oblečení s doporučeným prvkem zelené barvy.

Gastronomická část akce nabídla bohaté lovecké menu inspirované českou kuchyní. K ochutnání byly delikatesy jako krkonošská kulajda, zvěřinový guláš, zvěřinové klobásky či paštika. Na sladkou tečku návštěvníci mohli sáhnout po tradičním švestkovém koláči. Jídla byla připravena ve spolupráci s místními restauracemi, které se zapojily do akce a zajistily nejen vynikající pokrmy, ale i výběr nápojů.

Akce se zúčastnila kromě mnoha zastupitelů a radních i starostka městské části Praha 1, Terezie Radoměřská, která ve svém projevu zdůraznila důležitost takovýchto sousedských setkání. „Setkání sousedů a podpora tradic je pro naši městskou část nesmírně důležitá. Takové akce posilují vztahy mezi obyvateli a přinášejí radost do každodenního života,“ uvedla. Radoměřská také ocenila práci organizátorů, kteří se podílejí na zachovávání občanské kultury a tradic na Praze 1.

Radní pro kulturu, školství a spolky, David Bodeček, se k ní připojil a rovněž vyjádřil svou radost z pokračující spolupráce s Kozím Spolkem. „Díky podpoře komunitních aktivit, jako je tato, se Praha 1 stává místem, kde se lidé cítí být součástí něčeho většího. Je skvělé vidět, jak se zde spojuje tradice s moderním městským životem,“ řekl ve svém proslovu.

Zatímco dospělí si užívali klidnou atmosféru s tradičními pochoutkami, děti se bavily v kreativních dílnách na téma „Podzimní barvy“. Odpoledne a večer si všichni náležitě užili a my se už teď těšíme na další ročník!