Možná až více než 120 zpěvaček a zpěváků se prvního května odpoledne sešlo na Kampě u Karlova mostu, aby se zapojilo do tradiční Sborovny Rádia Classic, jež letos byla poctou nedávno zesnulému Miloši Formanovi.

„Jedná se v pořadí už o šestou Sborovnu a já jsem velmi rád, že ji mohla naše městská část podpořit. Sborovna je určena každému, kdo rád zpívá nebo ho poslech sborového zpěvu těší. Koná se v různých ročních obdobích a tentokrát byla ´májová´,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, pro kterého je podle jeho slov Sborovna vždy pohlazením na duši.

Spontánně vzniklý sbor na Kampě zazpíval tři písně v originální aranži Jakuba Potočka, vytvořené přímo pro tuto příležitost: slavný americký gospel Oh, Happy Day, hit z muzikálu Hair Kéž slunce svítí a český šlágr Tam za vodou v rákosí. Taktovky se opět chopila sbormistryně Lucie Freiberg ze smíšených sborů Lucky Voice Band – Praha a Myšmaš.

„Chceme hudbu nejen nabízet k pasivnímu poslechu, ale jsme moc rádi, že se nám podařilo posluchače a příznivce motivovat k tomu, aby si s námi chodili zazpívat a aktivně s námi krásu hudbu vnímali,“ vysvětlila Martina Klausová z Rádia Classic.