MČ Praha 1 podpořila projekt Zaměstnávání osob bez přístřeší finanční částkou 1.050.000 Kč. Realizátorem tohoto projektu je odborná nezisková organizace Naděje, z. s. Cílem projektu je osobám bez přístřeší, spadajícím do skupiny „zjevného bezdomovectví“, umožnit získat legální cestou finanční prostředky na úhradu nákladů jako jsou např. doplatky za léky, jízdné a ubytování.

Záměrem tohoto sociálního projektu je resocializace osob bez přístřeší a osvojení si pracovních návyků, které jim následně usnadní vstup na trh práce. Doprovodným pozitivním efektem je úklid lokalit MČ Praha 1, jako jsou např. Vrchlického sady, Masarykovo nádraží, ul. Opletalova, ul. Bolzanova aj. Tyto úklidové práce zahrnují zejména sběr odpadků včetně nedopalků a zametání.

Projekt vnímáme jako přínosný a prospěšný pro danou cílovou skupinu, tréninkové zaměstnávání je v systému pomoci sociálně exkludovaným lidem nezastupitelným prvkem, který těmto dává možnost znovuzakotvení do společnosti.