16. ročník MDA Ride se konal na Hradčanském náměstí v naší nejvíce turisticky navštěvované lokalitě Prahy 1, přímo v blízkosti Pražského hradu. Akci jste si mohli pamatovat z Václavského náměstí, kde proběhly všechny její předešlé ročníky. Letošní změna místa ji dala nový rozměr a výsledek byl i díky tomu úžasných 1. 056 000 Kč.

Spanilá jízda nádherných automobilů a motorek různých značek od historických klenotů po úplně nové vozy a produkce skvělých kapel se nekonala jen tak náhodou. Celá tato akce byla zasvěcena pomoci nemocným se svalovou dystrofií, kteří pomoc opravdu potřebují. Podtitul celého odpoledne zněl „Jedeme v tom s vámi“ a pořádala ho MDA RIDE.

MDA RIDE  je charitativní motorkářská organizace, jejímž cílem je finanční i lidská podpora nemocných se svalovou dystrofií která pořádá veřejnou dobročinnou sbírku a posílá peníze tam, kde jsou skutečně potřeba a to  do organizací pomáhajícím dětem a dospělým se svalovou dystrofií.

Svou pozornost všichni zúčastnění věnují také konkrétním příběhům a podporují jejich statečné aktéry, kterým plní jednotlivé přání.

Za dobu svého trvání vybrala tato organizace více než 11 milionů korun, více než 600 osobám byla poskytnuta pomoc a stejně tak uspořádala více než 800 dobročinných projektů.

K tomu  všemu přispívá vždy kvalitní hudební produkc: letos mohli účastníci vidět a slyšet kvalitní kapely a jednotlivé interprety jako jsou například: Strahov, Petr Vondráček a Lokomotivy, AC/DC Bratislava, Tom Cortés a Katka Karešová. Všichni ti zpříjemnili divákům a účastníkům slunečné odpoledne. Akci svým vystoupením podpořila také zpěvačka Jitka Zelenková.

Radní městské části Praha 1 Richard Bureš: „Jsem moc rád, že jsem před lety spojil svůj život právě s touto partou nadšenců.  Atmosféra při akcích, které pořádáme je neskutečná, ale chuť a touha pomáhat, ji ještě o sto procent přesahuje. Příběhy lidí s touto diagnózou vezmou za srdce každého, a když se s nimi setká osobně, tak o to víc. Tahle parta lidí nemluví, ale koná“.Sbírku na pomoc lidem postižených svalovou dystrofií můžete podpořit i vy:

43–5772270257 / 0100

Více na www.mdaride.cz