Městská část Praha 1 věnuje zvýšenou pozornost potřebám čtyřnohých společníků svých obyvatel i návštěvníků. Vzhledem k vysokým letním teplotám a rozpálenému centru města je důležité nezapomínat na adekvátní péči a pitný režim psů. Odbor životního prostředí proto inicioval výrobu a rozmístění speciálních stanic pro psy, tzv. Psítek.

Psítko, vyrobené z odpadového dřeva, je přenosná stanice určená pro psy, která poskytuje vodu a drobné pamlsky. Tyto stanice jsou strategicky umístěny na místech s vysokou koncentrací psů, jako jsou parky, náměstí a frekventované ulice.

V nedávné době proběhlo předání Psítka do Hvězdného bazaru, jednoho z projektů společnosti CZEPA, který se nachází v blízkosti radnice v Jungmannově ulici. V provozních hodinách Hvězdného bazaru zde mohou majitelé psů svým miláčkům poskytnout občerstvení.

Další Psítka jsou umístěna na Kampě před dětským hřištěm, před Plynárenským domečkem, na Újezdě a v ulici Široká. Městská část Praha 1 nabízí možnost vybavení dalších veřejných prostor Psítky. Zájemci o umístění Psítka mohou kontaktovat Odbor životního prostředí na e-mailové adrese jakub.vaculin@praha1.cz. K dispozici jsou ještě tři kusy.

Tento projekt podporuje Městská část Praha 1, která se snaží zajistit příjemné prostředí nejen pro své obyvatele, ale i pro jejich čtyřnohé přátele.