V reprezentativních výlohách obchodního domu Tesco na Národní třídě si lze až do konce školního roku prohlédnout malý výběr velkoformátových fotografií z tvorby dětí z kroužku Michaely Antůškové, který pracuje při ZŠ Brána jazyků a v těchto dnech oslavuje desáté narozeniny.

„Náš kroužek dnes slaví deset let a já bych při té příležitosti ráda poděkovala pánům starostovi Oldřichu Lomeckému a řediteli naší školy Petru Tlustému i pedagogickému sboru školy za velkou podporu. Velké poděkování ale patří i Praze 1, která je pro nás fotografy tak inspirativní,“ uvedla při vernisáži v obchodním domě My řetězce Tesco vedoucí kroužku Michaela Antůšková, mezi jejíž bývalé žáky patří například přední český fotograf Dan Materna.

„Přeji dětem, aby jim to fotografické nadání a nadšení vydrželo po celý život, a věřím, že mnohé z nich svůj koníček změní v profesi,“ popřál starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Mezi gratulanty se zařadil i ředitel školy Petr Tlustý. „Ze začátku to vypadalo jako veliké dobrodružství a nebylo vůbec jisté, že děti budou mít zájem. Ale povedlo se, dětem se daří a některé z nich dokonce fotografii dále studují,“ popsal Petr Tlustý.

A protože na správnou vernisáž patří občerstvení, nemohla být ani tato výjimkou. O to se postarala hostitelka a ředitelka obchodního domu Olga Lukešová. „Jsme moc rádi, že tyto krásné fotografie zdobí výlohy určené pro inspiraci našich zákazníků,“ prohlásila a pozvala děti na krásnou terasu domu, která je nejen pro fotografy velmi přitažlivá.

Tak až půjdete po Národní třídě, přijďte se podívat na malou výstavu fotografií zachycujících tentokrát některé ze samotných členů fotografického kroužku.