Tajemný dům, ve kterém dlouhá léta žila herečka Slávka Budínová, začíná psát novou kapitolu své historie a v bývalé zahradě nyní vyrůstá nový objekt. A aby se mu dařilo, dostal do svých základů lahev pětileté slivovice.

„Stavíme zde velké muzeum českého ovocnářství a výroby ovocných destilátů,“ prozradil generální ředitel společnosti Rudolf Jelínek Pavel Dvořáček. Slavnostního uložení pálenky do základů nové budovy se zúčastnil i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. „Jsem rád, že projekt, jenž turisticky zatraktivní Malou Stranu, realizuje český investor,“ vyzdvihl starosta Prahy 1.

Kromě degustačního baru, obchodu s pálenkami a reprezentačních prostor vznikne i zahrada s posezením. „Jsem přesvědčen, že o muzeum a další prostory bude i díky ekonomické síle společnosti velký zájem,“ uvedl Oldřich Lomecký.

První návštěvníci by plody českého ovocnářství mohli na Klárově ochutnat na konci roku 2019.