Až do neděle 27. srpna se můžete těšit na velkou dávku umění, workshopů, přednášek, ale také dobrého jídla a pití.

„Věřím, že stejně jako loni, kdy se konal nultý ročník, přijde i letos mnoho lidí užít si krásné umění,“ těší se zastupitel Prahy 1 a duchovní otec festivalu Richard Bureš. „Tímto festivalem se snažíme citlivě ukázat, že to, co původně vzniklo jako protest, se v dnešní době stává velmi ceněným uměním,“ dodává.

Slavnostního zahájení se kromě Richarda Bureše zúčastnila také starostka Terezie Radoměřská, dřívější starosta Petr Hejma a Josef Káďa Kadeřábek, jehož přítomnost není vůbec náhodná: festival Off the Wall Kampa je totiž propojen s projektem MDA RIDE, který pomáhá lidem se svalovou dystrofií a jehož je předsedou.

Jedním z cílů akce je i varování veřejnosti, že cokoliv kdo namaluje na cizí (i obecní) majetek, jedná se vždy o trestný čin poškození cizí věci.

O úklid se během festivalu starají klienti Centra sociálních služeb Praha.