Choco Café v Liliové 4 na Starém Městě je rodinná čokoládovna a kavárna. Z ulice téměř nenápadné místo vás zaujme hned po vstupu na „první dobrou“ svou útulnou a rodinnou atmosférou.

Na Starém Městě funguje bez přestávky už šestnáct let. Primárně byla kavárna kdysi založena pro lidi ze sousedství a českou klientelu. Cílem majitelky bylo, aby se zde ti, kteří tu bydlí a pracují, cítili dobře, jejich chutě byly naplněny a znovu se sem všichni rádi vraceli. Ve své době sem chodila, mimo jiné, zpěvačka Hana Hegerová, která blízko bydlela a zdejší místo si oblíbila. Kavárna je zařízena v rustikálním stylu a vyzdobena je stálou výstavou dobových pohlednic z přelomu 19. a 20. století z archivu majitelky domu. V létě má příjemnou zahrádku ve vnitrobloku.

„Vaříme výbornou čokoládu, na tom je náš koncept postaven. Dáváme si záležet a nikdy nechceme opustit kvalitu,“ říká majitelka Alexandra Hurtová. „Vždy jsem chtěla něco víc, stále se učím a zajímám se o historii čokolády. Propadla jsem tomu a hledám inspiraci, recepty, novinky na trhu, nové technologie,“ usmívá se
Alexandra. Kromě čokolády, čokoládových i ovocných dortů, makronek, kvalitní kávy a dalších produktů se zde můžete občerstvit slanými quichi (kyši), salátem i bruschettou. S sebou si můžete odnést originální tabulkovou čokoládu, které prý odolá málokdo. Čokoládu mají přece rádi všichni. A protože čokoláda zahřívá a prostor je pohodlný pro celou rodinu, s podzimem tu začíná být opravdu plno. Sjíždí se sem lidé z celé Prahy a je potřeba dát si rezervaci. Vánoční doba znamená, že si opravdu nesednete jen tak. Alexandra má spolu se svým mužem stále spoustu plánů a předsevzetí, a těší se na vše, co přijde.
Více najdete zde.