V Nemocnici na Františku bude od prosince 2024 fungovat druhá ordinace lékařské pohotovosti. Pražští radní v pondělí odsouhlasili poskytnutí financí na její vybavení ve výši 1 089 000 Kč. Dotaci musí ještě schválit Zastupitelstvo hlavního města Prahy.

Z dotace bude uhrazena stomatologická souprava, včetně monitoru, kompresoru a intraorálního RTG se sensory. Zřizovatelem nemocnice je městská část Praha 1, která hlavní město Prahu o dotaci požádala.

„Nemocnice Na Františku dlouhodobě poskytuje kvalitní a dostupnou péči pro občany Prahy 1 i celé Prahy. Otevření druhé zubní pohotovosti je dalším krokem, jak rozšířit a zlepšit tyto služby, zejména pro naše nejmladší pacienty, kteří potřebují akutní stomatologickou péči. Městská část Praha 1 poskytla nemocnici na vybudování této pohotovosti mimořádný příspěvek ve výši 375 100 Kč. Tato částka pokryje náklady na opravu elektroinstalace, rozvody vody a odpadů, úpravu pro antistatickou podlahu, kompletní opravy povrchů a nutnou výměnu sanitárního vybavení a pracovních ploch. Jsem rád, že se nám daří rozvíjet spolupráci s hlavním městem Prahou, v tomto případě ku prospěchu pacientů a dětských pacientů s akutní bolestí zubů, a zajistit společně potřebné financování, které je klíčové pro rychlé otevření ordinace,“ říká Michal Müller, radní pro zdravotnictví městské části Praha 1.”

Druhá zubní ordinace v Nemocnici Na Františku významně přispěje ke stabilizaci systému pražské lékařské pohotovosti. Vzhledem k přetížení stávajících stanovišť je žádoucí, aby toto stanoviště mohlo zahájit činnost v předpokládaném termínu.