Hlavní město převezme od Prahy 1 provoz Nemocnice Na Františku, městské části zůstane budova a pozemek. Podle starosty Prahy 1 Pavla Čižinského změna zřizovatele umožní rozvoj zdravotní péče v Praze. Dohoda navazuje na rozhodnutí pražských zastupitelů z ledna 2018.

„Je to krok směrem k poskytování zdravotních služeb Pražanům ve špičkové kvalitě. Hlavní město musí začít s podstatně aktivnější politikou v oblasti zdravotnictví, než tomu bylo doposud. Nemocnice Na Františku, jediná budoucí městská nemocnice podobného rozsahu, by se v budoucnu mohla stát základním kamenem stabilního systému zdravotní péče v Praze,“ uvedla pražská radní pro zdravotnictví Milena Johnová.

Poslední roky nemocnice spíš přežívala a vloni se ji dokonce pokusila předchozí politická reprezentace podvodně zprivatizovat. My jsme od začátku našeho nástupu na radnici začali jednat o její záchraně, efektivním řízení a o rozvoji péče, kterou poskytuje Pražanům. Nemocnice má celopražský význam a je tak logické, aby ji řídilo samo město a ne jen městská část, “ vysvětlil starosta Prahy 1 Pavel Čižinský.

Více informací naleznete v tiskové zprávě: