Děti ze ZŠ nám. Curieových a ZŠ Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky poprvé navštívily nově zrekonstruované prostory školní družiny v Masné ulici a jejich nadšení bylo nepřehlédnutelné. Modernizovaná družina nabízí nejen komfortní a bezpečné prostředí pro volnočasové aktivity, ale také technologické vybavení, které odpovídá současným standardům. Po měsících rekonstrukcí se tak malí návštěvníci konečně mohli seznámit s novým místem, které bude jejich druhým domovem po vyučování.

Na projektu se podílela ředitelka školy spolu s týmem vychovatelek a vychovatelů, kteří si zaslouží velkou pochvalu za svoji flexibilitu a vstřícnost při zavádění změn. „Jsem velmi rád, že se nám podařilo celý proces realizovat ve velké rychlosti,“ uvedl místostarosta David Bodeček. „Chtěl bych vyjádřit velké uznání paní ředitelce a všem vychovatelkám za jejich úsilí a odhodlání. Začátky s novými technologiemi, jako je například videotelefon, mohou být náročné – nejen pro rodiče, ale i pro samotné vychovatele. Máme ale k dispozici pana školníka, který je vždy připraven pomoct.“

Zrekonstruovaná budova družiny byla nábytkem vybavena do značné části formou daru od nábytkářské banky a hračkami, které podporují kreativitu a rozvoj dětí. Kromě toho byl kladen důraz na bezpečnost, která je zajištěna novými zabezpečovacími systémy a moderními technologiemi.

Tato iniciativa městské části Praha 1 je důkazem toho, jak důležitou roli hraje investice do kvalitního vzdělávání a péče o naše děti. Věříme, že nová družina bude místem, kde budou děti nejen bezpečně trávit svůj volný čas, ale také rozvíjet své dovednosti a schopnosti v příjemném a inspirativním prostředí.