Výběrové řízení na pozici ředitele či ředitelky příspěvkové organizace Prahy 1 Škola v přírodě Janov bylo úspěšně ukončeno. Přihlásily se do něj 2 uchazečky. Po pečlivém posouzení byla do této role jmenována Radou městské části Praha 1 paní Michaela Trojanová, která přináší bohaté zkušenosti a vizi pro další rozvoj této organizace.

Michaela Trojanová je bývalou zdravotní sestrou, přednáší na Fakultě zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci a od roku 2005 vede úspěšný penzion v Horním Maxově. V rámci výběrového řízení předložila koncepční plán rozvoje, kde kladla důraz na nutnost dalšího vzdělávání pracovníků, bezpečnost a modernizaci a údržbu areálu.

„Vítězná uchazečka zná prostředí Janova nad Nisou, má bohaté zkušenosti při komunikaci se školami při koordinaci pobytů škol v přírodě. Své zkušenosti prokázala na základě pozitivních referencí stran provozování nedalekého objektu Slovanka se stejnou kapacitou ubytovaných. Je to velmi energická osoba, která u pohovoru prokázala nejen zkušenost a znalost, ale také cit pro danou věc,“  uvedl místostarosta David Bodeček, do jehož gesce organizace spadá. “Chtěl bych velmi poděkovat Vlaďce Zubové, kolegyni z našeho odboru školství z Prahy 1, která se ze dne na den přemístila do Janova poté, co nám předchozí ředitel náhle skončil ve funkci. Především díky ní a podpoře místních zaměstnanců a také mnohých úředníků z Prahy 1  jsme zvládli  obsloužit pobyty v rámci tohoto školního roku. Málokdo nám věřil, že areál nezavřeme.“

„Jsem vděčná za tuto příležitost a těším se na novou výzvu, kterou rozvoj organizace určitě bude. Ráda bych, navázala úzkou spolupráci s Prahou 1 i Janovem nad Nisou. Mým cílem je, aby Janov byl i nadále místem, kam budou děti rádi jezdit a kde bude panovat pohodová atmosféra. Je přede mnou spousta práce, na kterou se těším,“  uvedla Michaela Trojanová.

S jmenováním nové ředitelky přichází do Školy v přírodě Janov nová éra, která slibuje další růst a zlepšení kvality poskytovaných služeb. Rada městské části Praha 1 je přesvědčena, že pod vedením Michaely Trojanové bude organizace nadále úspěšně sloužit dětem a školám, které ji navštěvují.