Ve školní jídelně u Karlova mostu na Dražického náměstí 1 v Praze 1 se o letošních prázdninách koná již 25. ročník tradiční výstavy Léto plné hvězd výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Tiché.

Můžete si zde nejen prohlédnout textilní hračky, společenské hry a kapsáře pro předškoláky, ale protože je výstava interaktivní, děti si hračky a hry mohou také přímo na místě vyzkoušet. Akce se koná pod záštitou starostky Prahy 1, která nechyběla ani na včerejším slavnostním zahájením.

Výstava se vrací po dlouhých třech letech, kdy její působení přibrzdila covidová pandemie. Najdete tu tradičně spoustu hraček a her, upravených pro děti s handicapem, nevidomé, neslyšící, či pro děti s poruchami autistického spektra, ale i velké množství klasických hraček.

„Nejdůležitějšími lidmi v životě dítěte jsou rodiče a nejdůležitějším kusem světa je samozřejmě hračka. Jsem ráda, že si hračky ruční a české výroby mohou užívat opravdu všechny děti,“ prohlásila Terezie Radoměřská, starostka Prahy 1.

Výstavu během léta doprovodí i řada kulturních vystoupení jejichž program naleznete zde http://www.anahata.cz/