V ulici Lazarská došlo k tragické události, kdy se z budovy zřítila římsa a způsobila smrt člověka. Městská část Praha 1 vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a blízkým zesnulého.

Stavební úřad městské části Praha 1 okamžitě reagoval na situaci a na místo vyslal svého pracovníka. Ten provedl místní šetření, při kterém komunikoval se správcem budovy a přítomnými hasiči. Na základě tohoto šetření bylo vydáno rozhodnutí o nutných zabezpečovacích pracích, které má za cíl zajistit bezpečnost obyvatel a návštěvníků této oblasti. Rozhodnutí bylo neprodleně odesláno vlastníkovi budovy, na odbor dopravy a památkářům.

Městská část Praha 1 připomíná všem vlastníkům budov jejich povinnost udržovat stavby v dobrém technickém stavu v souladu se stavebním zákonem. V případě, že občané mají obavy o technický stav některé z budov, mohou podat podnět na stavební úřad, který na základě tohoto podnětu provede místní šetření a přijme potřebná opatření k zajištění bezpečnosti.

Děkujeme za spolupráci všem složkám integrovaného záchranného systému a správcům budov za jejich rychlou a efektivní