Laura, Emílie, Andrea, Vincent, Eliška, Max a Edgar – tak se jmenují noví občánci, které na Staroměstské radnici slavnostně přivítal starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký. Na své první „úřední“ jednání se nechali donést svými maminkami a tatínky a doprovodit babičkami a dědečky a jejich starší kamarádi ze ZŠ Brána jazyků jim k tomu zahráli a zazpívali.

„Městská část Praha 1 má velkou radost z toho, že přišli na svět a že je na něm může nejen přivítat, ale být jim a jejich rodičům pomocníkem a oporou,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který si pro děti a jejich rodiče připravil kromě starostenského přivítání také kytičku, pamětní knihu, pohádkové leporelo a vkladní knížku s počátečním vkladem.

„Praha 1 chce být místem, kde děti budou mít spokojený domov, a k tomu jim mimo jiné nabízí krásná hřiště a velmi kvalitní mateřské a základní školy. Věřím, že se pak Praha 1 zcela logicky stane i místem, kde budou dnešní děti v dospělosti zakládat svoje rodiny,“ uvedl Oldřich Lomecký, kterému se slavnostním přivítáním pomohly děti čtvrtého a pátého ročníku ZŠ Brána jazyků pod vedením paní učitelky Naděždy Krátké.

Svým mladším kamarádům zazpívaly skladby „Co to zvoní?“ a „Den přeslavný“, Liliana Honešová zahrála na housle „Postavím se před okénkem“ a Jan Čada také na housle „Na políčku v jetelíčku“.

Vítáme vás, noví občánci!