S téměř dvouletým předstihem vybralo Divadlo v Dlouhé svého budoucího uměleckého šéfa. Na tento post nastoupí od sezony 2025/2026 Ivan Buraj, zkušený renomovaný režisér. V současné době je uměleckým šéfem brněnského HaDivadla, kde své působení ukončí se závěrem jeho jubilejní
50. sezony na konci června 2025. Již od ledna 2024 začne v Divadle v Dlouhé působit nová šéfdramaturgyně Tereza Marečková, která se s Ivanem Burajem podílela na jeho koncepci a bude s ním připravovat další sezony…

Divadlo v Dlouhé naše velká stálice, nabízí celoročně žánrovou a stylovou pestrost představení. Je mezigenerační, multižánrové, má pestrou dramaturgii a stálý herecký soubor. Orientuje se na tituly méně známé, dosud v České republice neuvedené. Jeho inscenace využívají veškerého potenciálu herců. Tíhne k alternativě a ke kabaretnímu žánru.

Před nedávnem se dostalo do nezáviděníhodné situace, kterou se dosud zabývá magistrát hlavního města Prahy. Vyprší mu nájemní smlouva na část využívaných prostor v budově Dlouhá 39 na Starém Městě. Jejich případný odkup brzdí střet zájmů…situace je složitá.

Podaří se magistrátu Divadlo v Dlouhé zachránit?

Podporujeme a držíme palce!

Zdroj fotografií: www.i-divadlo.cz