Dobré počasí spojené se sportovním programem přilákalo desítky seniorů do krásného prostředí parku Lannova. Hrál se totiž již 13. ročník turnaje v pétanque, který pořádá Středisko sociálních služeb Praha 1 společně s městskou částí. U zahájení turnaje byl i 1. místostarosta Prahy 1 Petr Burgr.

O pohár Prahy 1 se utkalo celkem dvanáct týmů. Šest z nich bylo z naší městské části. Druhá polovina pak byla z ostatních koutů Prahy. Vítězství získal tým MED, který se skládal výhradně z dam. Ovšem zde je nutné připomenout slova zakladatele moderních olympijských her Pierra de Coubertina: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. A přesně v tomto duchu se nesla celá akce. Na seniory čekalo také teplé a studené občerstvení od restaurace Kotleta.

„Park Lannova je pro hraní pétanque naprosto ideální místo a jsem rád, že tyto turnaje jen rostou. Přeji všem účastníkům hodně štěstí v tomto turnaji i v celé sezoně,“ uvedl Petr Burgr. My můžeme konstatovat, že šlo skutečně o vydařený den po všech stránkách a nezbývá nám než se těšit na další podobné akce.

Láká vás také pétanque? Přijďte na pravidelné tréninky pořádané Ligou pétanque pro seniory také v parku Lannova,a to každou středu od 13:00. Těší se na vás sympatický trenér Petr Fuksa a prima parta aktivních seniorů.