Atmosféra vánočních svátků se přenesla i do posledního letošního dílu plaveckých závodů pořádaných Prahou 1 v Tyršově domě.

A jak to všechno dopadlo? Jak zdůraznil hlavní organizátor Miroslav Kovařovic z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, nevyhráli jen ti nejlepší, ale všichni účastníci, kteří si jako součást svých životů vybrali aktivní pohyb. Zdůraznil v tomto směru důležitost podpory rekreačního sportu ze strany naší městské části.

Místostarosta Prahy 1 David Bodeček, který má ve své gesci mj. sport, závody nejen nadšeně sledoval, ale pro všechny účastníky si připravil osobní „péefko“. „Mám velkou radost z výkonů jednotlivých plavců, včetně třeba těch s handicapem. Chci také zdůraznit, že naše závody jsou určeny všem, kteří mají rádi plavání, a nejsou tady nejdůležitější výkony, ale radost z aktivního pohybu. Zvu proto na další plavecké závody, které by se měly konat v březnu, všechny zájemce bez ohledu na stupeň výkonnosti,“ zdůraznil David Bodeček.

V kategorii do sedmi let si pohár od Prahy 1 odnesla Tereza Tittelbachová, v kategorii od 8 do 12 let zvítězili Tereza Dobešová a Antonín Indra, v kategorii 13 až 14 Viktorie Seifertová a Jindřich Šerý. V kategorii 15 až 18 let plavali nejrychleji Julius Aleva a Alžběta Pěnkavová,  v kategorii 19 až 35 Vojtěch Volf a Marianne Kodlová, v kategorii 36 až 50 Václav Tittelbach a Anna Matviienko, v kategorii 51 až 60 Tomáš Trnka a Monika Hášová a v nejstarší kategorii od 61 let si pro pohár doplavali Tomáš Fabian a Barbara Tůmová. Zvláštní ocenění pro handicapované plavce obdrželi Jakub Jan Srb a Šárka Hojaková.

Gratulujeme!