Další ročník oblíbeného Polského dne se v sobotu konal v zahradách Velvyslanectví Polské Republiky v Praze.

A že to Polsko se svojí prezentací u nás myslí vážně, dokládá i zhruba dvojnásobný počet stánků , v nichž se nám představily jednotlivé regiony, turistické cíle i gastronomické delikatesy.

„Polsko a Česká republika jsou od nepaměti do současnosti velmi úzce propojené. Spolupracují země, regiony, města i firmy a já velmi vítám, že mají Poláci tak velký zájem o propagaci své země u nás. Přeju jim i nám, aby se turisté, kteří do našich zemí a měst budou přijíždět, zajímali především o krásnou krajinu, pamětihodnosti a kulturu, a ne jen o levný alkohol,“ zdůraznil 1. místostarosta David Bodeček, který spolu s dalšími osobnostmi oslavy Polského dne zahájil.

Kromě polského velvyslance Mateusze Gniazdowského to byl například také ředitel Polského institutu se sídlem na Malém náměstí Maciej Ruczaj, jehož organizace je podle Bodečkových slov naším oknem do Polska a jeho historie a kultury.

Podrobnosti o bohaté nabídce naleznete na https://instytutpolski.pl/praha/.