Důkazem jsou průběžná jednání o dopravě, životním prostředí a dalších tématech. Jedno z nich vedla naše starostka Terezie Radoměřská s předsedkyní Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor a pohřebnictví ZHMP Lucií Kubesa.

To mělo několik rovin: hodně důležitým se stalo téma Petřína. V pomyslném žebříčku zájmu obyvatel Prahy 1, hlavně z Kampy a Malé Strany, se drží už několik let, což se dá pochopit, zejména proto, že ne vždy fungovala komunikace mezi Prahou 1 a magistrátem tak dobře, aby obyvatelé Jedničky měli vždy dostatek informací. Koneckonců ukázalo se to i při nedávné konferenci Kampa střed světa, při níž stávající revitalizace Petřína dokonce získala nelibou cenu.

„Vítám navázání kontaktu jako začátek nového způsobu komunikace,“ řekla starostka Terezie Radoměřská. „Dnes naši obyvatelé stále ještě ne vždy mají jasno v tom, co je naše práce a za co mají hodnotit nás radnici, a naopak, co je práce magistrátu. Nabízíme k šíření informací o Petříně webové stránky a sociální sítě Prahy 1 i magazín JEDNA.“

Změnu trendu v informování obyvatel potvrdila také předsedkyně výboru Lucie Kubesa: „Domluvíme schůzku s našimi odborníky od Odboru ochrany prostředí, jejímž výsledkem pak bude změna pravidel informování o Petřínu a pracích, které se na něm budou provádět. Vítám vaši nabídku k využití informačních platforem Prahy 1. Osobně si dovedu představit uspořádání přednášek o tom, co se na Petříně děje. Možná dokonce i konferenci trochu jiného typu, než byla ta, které jsem se účastnila u vás v kostele sv. Vavřince.“

Více informací o vodní hospodářství na Petříně si přečtěte na webových stránkách Pražská příroda na tomto odkazu -> https://bit.ly/416Qmyq.