Nakladatelství Pražské příběhy sídlící na Starém Městě připravilo pro Muzeum Městské hromadné dopravy v Praze ve střešovické vozovně výstavu Pražská doprava za 1. světové války, jejíž 110. výročí si letos připomínáme!

Historické tramvaje, unikátní fotografie a vyprávění o době, která změnila život nejen na kolejích. Na dobových, raritních fotografiích můžete vidět tramvaj jedoucí přímo kolem Staroměstského orloje, v ulici Na Příkopech a také na Václavském náměstí. Fotografem zachycená překládka a zásobování pytlů s moukou na Ferdinandově (dnešní Národní třídě) vám také připomene dobu dávno minulou.

Při přípravě této výstavy se podařilo shromáždit z různých zdrojů zatím nejucelenější kolekci materiálů, která mapuje pražskou tramvajovou dopravu v období první světové války, respektive v letech bezprostředně předcházejících, či následujících.

Ve sbírce muzea pak najdeme hned šestnáct historických tramvají, které v době válečného konfliktu po Praze jezdily.

Výstava v pražském Muzeu MHD (Vozovna Střešovice) je veřejnosti přístupná vždy o víkendech a státních svátcích od 9 do 17 hodin. Potrvá do poloviny listopadu!

Zdroj fotek: prazskepribehy.cz